Araújo nyert, Gryazin a győzelem kapujában esett ki

2020-03-01 Off By bigbeni

Február utolsó hétvégéjén került megrendezésre a portugál bajnokság nyitó versenyeként a 33. Rallye Serras de Fafe e Felgueiras, melyen tesztelés céljából gyakran feltűnnek világbajnokságról ismert nevek. Ez idén sem volt másként, Ott Tanak és Dani Sordo az “extra kategóriában”, Nikolay Gryazin pedig a mért mezőnyben állt rajthoz.

A verseny első szakaszától kezdve két pilóta oda-vissza csatája zajlott. Armindo Araújo és Nicolay Gryazin között dőltek el a szakasz elsőségek. A portugál zárta az élen az első nap végét 5,2 másodperc előnnyel.

A második napon aztán beindult az orosz úthenger, Gryazin 6 szakaszt nyert zsinórban, amivel 22,5 másodperccel vezette a rallyt a 11. szakasz után. Az esős, ködös időjárás aztán megkavarta a lapokat, Gryazin hibázott az utolsó előtti szakaszon és a Hyundai-t nem sikerült visszatenni az útra. Ezzel Araújó ölébe hullott a győzelem, mögötte az utolsó gyorson 2. helyre felkapaszkodó Bruno Magalhaes végzett.

Videó: ECVrally