Brit győzelem Svédországban

2020-02-16 Off By bigbeni

Ami nem sikerült az elsőn, az sikerült a másodikon! Elfyn Evans a 2017-es Wales Rally sikere után életében másodszor állhatott fel a dobogó legfelső fokára Svédországban.

Második helyen a 2019-es címvédő ért célba, mögötte viszont ismét fordult a kocka és Kalle Rovanpera élete első WRC szakasz győzelmével, mellyel a PowerStage 5 pontját is behúzta visszavette a 3. helyet csapattársától. Ezzel egyébként a finn pilóta az 5. legfiatalabb, aki szakaszt nyert világbajnoki futamon.

A Ford pilótái ezúttal beleszürkültek a csúcskategória második felébe. Lappi egyetlen egy szakaszon autózott a top háromban (Torsby Sprint, 2,8 km), Suninen pedig legjobb szakasz eredménye egy 5. hely volt, szintén a nyúlfarknyi szakaszon.

Az R5-s párosok között nem történt sok változás, egyedül Oliver Solbergnek lehet keserű a száj íze, egy lassú defekt miatt lecsúszott a WRC3 dobogójáról. A WRC2-ben Ostberg második győzelmét húzta be, WRC3-ban pedig Huttunen maradt az élen.

A JWRC-ben Lauro Joona mélyrepülésével zárult a verseny, így az ERC-ből ismert Ken Torn állhatott fel a dobogóra Kristensson és Sesks mellé harmadikként.