Svéd Rally 2020.

2020-02-05 Off By bigbeni

Elérkezett az év egyetlen havas versenye, mely mindig lázba hozza a szurkolókat. A svéd – norvég közös verseny idén az időjárás miatt nagy veszélybe került és sokáig nem látszódott a remény, hogy meg lehet tartani a versenyt. A szokatlan meleg miatt az FIA kirendeltjei a szervezőkkel napokon át vizsgálták a pályák állapotát és próbálták elkerülni a legrosszabbat. Az első nehéz döntés a historic rally lemondása volt a világbajnoki forduló érdekében. Végül az eredeti majdnem 300 verseny kilométert kb 180-ra kellett csökkenteni, de még így is a végelszámolásnál teljes pontokat fognak osztani.

Az elmúlt 5 évben 4 különböző pátos sikerét hozta a verseny. A Toyota “újoncai” Monte-Carlo-ban bebizonyították, hogy az első perctől kell velük számolni, így a többszörös Svéd Rally győztes Sebastien Ogier talán újra oda tud szúrni az elmúlt évek svéd sikertelenségei után. A tavalyi és tavaly előtti nyertesek idén egy csapatban küzdenek, előbbinél mindenki arra kíváncsi, hogy mennyire sikerül felállnia a hatalmas monte-carloi bukásából, utóbbi pedig életében először állhatott a dobogó legtetejére Monte-Carl-ban.